جواهرات

مهمترین نکات برای انتخاب دستبند طلا

مهمترین نکات برای انتخاب دستبند طلا

دستبند طلا یکی از  پرکاربردترین و محبوب‌ترین زیورآلات در میان افراد است. دستبند به دلیل قابلیت ست شدن با اکسسوری‌ها و رنگ و استایل های گوناگون، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مانند زمینه های دیگر در مد، پوشیدن جواهرات باید همراه با احساس راحتی شما باشد. اما رعایت برخی نکات در انتخاب جواهرات، می تواند ظاهر شما را زیباتر کند. پس قبل از خرید دستبند طلا، حتما به نکات این مقاله توجه کنید.

انتخاب دستبند طلا بر اساس تُناژ پوست

انتخاب دستبند بر اساس تُناژ پوست باعث می شود تا دستبند روی دست‌های شما جلوه ی بیشتر و درخشنده‌تری داشته باشد. برخی زیورآلات روی بعضی رنگ‌های پوست تناسب بیشتری داشته و درخشش بیشتری دارند. تُن پوست با رنگ ظاهری پوست شما تفاوت دارد. یعنی امکان دارد پوست شما تیره باشد اما تناژ سرد داشته باشد. اما پوست شما چه تُناژی دارید؟

برای تعیین رنگ پوست خود، لازم است زیر نور طبیعی یا نور خورشید، به رگ های مچ دست تان نگاه کنید. اگر رگ‌های مچ دست، آبی یا بنفش بود، یعنی رنگ پوست شما، سرد است. اگر رگ‌ها سبز هستند، یعنی رنگ پوست گرم دارید. اما اگر رگ‌های مچ دست شما در بخش هایی آبی و در بخش‌هایی سبز دیده می‌شدند، شما پوستی با رنگ خنثی دارید.

حالا که متوجه شدید چه پوستی دارید، چه مدل دستبندی باید انتخاب کنید تا برای پوست شما مناسب باشد؟

پوست سرد: اگر تن پوست سرد دارید، از دستبندهای دارای طلای سفید، نقره یا دستبند‌هایی که به شکلی ظریفی در آنها طلای زرد بکار رفته استفاده کنید.

پوست گرم: اگر تن پوست شما گرم است می توانید از دستبندهای با طلای زرد، طلای رزگلد یا زیورآلات مسی و برنجی استفاده کنید.

پوست خنثی: افراد دارای تن پوست خنثی برای انتخاب دستبند کار آسان تری دارند. آنها می توانند از دستبندهای نقره و طلا استفاده کنید با رنگ بندی های مختلف استفاده کنند و هیچ محدودیتی ندارند.

 

خرید دستبند طلا

انتخاب دستبند طلا بر اساس چاقی یا لاغری دست:

دست های لاغر:

اگر مچ دست لاغری دارید بهتر است حداقل دو دستبند را با هم بپوشید. یا یک دستبند را با یک یا دو النگو بطور همزمان در یک دست کنید. آقایان نیز می‌توانید دستبند و ساعت مچی را به طور همزمان در یک دست بپوشند. این شیوه کمک می‌کند تا کوچکی و لاغری مچ دست‌ها کمتر به چشم بیایند.

دست های چاق:

افراد دارای دست های چاق باید از مدل های پهن و ضخیم و با اندازه‌ی بزرگ استفاده کنند. دستبندهای پهن باعث می‌شوند تا مچ دست شما لاغر و ظریف‌تر به نظر برسد.

 

انتخاب سایز دستبند

انتخاب دستبند طلا بر اساس کاربرد:

سعی کنید دستبند را با توجه به مکانی که می خواهید از آن‌ استفاده کنید، انتخاب کنید. برای مثال، دستبندهای پهن، سنگین و آویزدار مناسب استفاده روزانه و محیط های کاری نیستند. زیرا در استفاده های طولانی مدت، موجب خستگی می شود و امکان دارد آویز آن بیفتد. این دستبند ها بیشتر برای جشن های عروسی و مهمانی هایی مناسب هستند که می خواهید در آن بدرخشید. زیرا قطعا در آن شب بهترین لباس های مجلسی خود را پوشیده اید. در محیط های کاری، می توانید از دستبندهای ساده زنجیری یا سنگی سبک استفاده کنید.

مدل‌های دارای سنگ و الماس نیز انتخاب فوق العاده ای برای قرارهای عاشقانه هستند. به طور کلی مدل‌هایی که سنگ‌های بزرگ یا مروارید دارند برای استفاده در مناسبت‌های خاص عالی هستند. پس خرید دستبند طلا با توجه به مکانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، بسیار مهم است.

به سایز دستبند توجه کنید:

معمولا توصیه می‌شود که برای انتخاب سایز دستبند، به انداره نصف یا سه چهارم سانتی‌متر بزرگتر از مچ دست باشد. با این کار،  دستبند طلا به خوبی روی مچ دست قرار می‌گیرد و خیلی نمی‌لغزد. سایز دستبند باید به گونه ای باشد که انگشت اشاره دست دیگرتان، به راحتی در فضای بین دستبند و دست شما جا بگیرد. اگرچه بسیاری از مدل ها دارای حلقه‌های تنظیم‌شونده هستند. حتما قبل از خرید، به راهنمای انتخاب سایز دستبند در این صفحه توجه کنید.

در هنگام خرید دستبند طلا و هرگونه زیورآلات، اطمینان از قیمت و کیفیت کالای ارائه شده بسیار مهم است. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فروشگاه‌های آنلاین، بررسی قیمت، انتخاب سایز دستبند، طرح و مدل ها بسیار آسان تر شده است. شما عزیزان نیز با اطمینان کامل از کیفیت و قیمت محصولات گالری مارکیز اقدام به سفارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.