جواهرات زیبا

انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت و چهره

انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت و چهره

یک گوشواره ی مناسب، می‌تواند جلوه ی بیشتری به زیبایی شما ببخشد. یک گوشواره ی زیبا جلوه شیک و درخشانی به صورت می دهد اما در انتخاب آن باید خیلی دقت کنید. اگر گوشواره‌ای مطابق مد روز انتخاب کنید اما متناسب با فرم صورت شما نباشد، ممکن است نتیجه نامناسبی بگیرید.

یک گوشواره می تواند کاری کند تا صورت شما باریک، کشیده یا چاق تر از حالت عادی دیده شود. پس، ابتدا فرم طبیعی صورت خود را بشناسید و سپس به انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت بپردازید.

صورت های گرد

بهترین مدل گوشواره برای صورت‌های گرد، گوشواره‌های آویز و بلند هستند. مدل‌هایی که به سمت پایین کشیده و باریک می شوند. این نوع گوشواره برای صورت‌های گرد می‌توانند فرم صورت را کشیده‌تر نشان دهند.

گوشواره‌های گرد، حلقه‌ای و دایره‌ای جلوه مناسبی نخواهد داشت و صورت را بیشتر از قبل گرد نشان خواند داد. بهتر است افراد دارای صورت گرد از این مدل گوشواره‌ها دوری کنند. نه تنها گوشواره گرد بلکه هر اکسسوری گرد دیگری، می‌تواند شما را گردتر و چه بسا چاق تر نشان دهد. پس اگر صورت گرد و چاقی دارید، باید از مدل های بزرگ و گرد بپرهیزید. زیرا استفاده از این مدل گوشواره برای صورت‌های گرد، صورت را چاق تر و چین‌های گردن را بیشتر نشان می‌دهند.

صورت گرد

صورت های بیضی شکل

معمولا بیضی را بهترین فرم صورت می دانند. در بین فرم های مختلف صورت، بیضی تنها فرمی است که می‌تواند هر انتخابی داشته باشد. هر زیورآلاتی را به راحتی می توان با صورت های بیضی شکل ست کرد. البته گوشواره‌های مثلثی شکل و دکمه‌ای یا قطره اشک، برای ایجاد تعادل در فرم صورت بهترین مدل گوشواره برای صورت بیضی هستند.

صورت بیضی شکل

صورت های مثلثی

افراد دارای این فرم از صورت ها، معمولا پیشانی بلند و چانه تیزی دارند. گوشواره‌های اشکی و لوستر مانند برای این فرم صورت، بهترین انتخاب ها هستند. گوشواره‌هایی که روی لاله گوش باریک هستند و قسمت پایینی پهن و پرکار دارند. همچنین بهتر است از گوشواره ‌های کوتاه و بزرگ اجتناب کنید.

صورت مثلثی شکل

صورت های مربع

گوشواره‌های زاویه دار و مربعی شکل، گوشواره مناسب برای صورت های مربع نیستند. این مدل گوشواره ها باعث بزرگ و پهن تر به نظر رسیدن صورت شما می شوند.

گوشواره‌های دایره‌ای شکل (یا به شکل قطره) و یا دارای لبه‌های نرم، بهترین مدل گوشواره برای صورت های مربعی هستند. تنها باید توجه داشته باشید که ارتفاع گوشواره از چانۀ شما پایین تر نباشد.

صورت مربعی شکل

صورت های باریک

افراد دارای صورت های ظریف می توانند گوشواره های باریک و بلند را کنار بگذارند. زیرا گوشواره‌های بلند باعث تشدید باریکی صورت می شوند.

گوشواره های پر زرق و برق، بزرگ و حلقه ای برای صورت های کشیده انتخاب جذابی هستند. این مدل از گوشواره ها می توانند زیبایی‌های یک صورت باریک را چند برابر کنند.

با رعایت این چند نکته ساده، انتخاب گوشواره مناسب با توجه به فرم صورت برای شما آسان خواهد شد. از کلکسیون جذاب گوشواره های مارکیز، حتما دیدن کنید. با وجود تنوع بالای محصولات در گالری مارکیز برای هر فرم صورت گوشواره مناسب موجود هست.

صورت باریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.